SGS Elektronik; Samsung markasının servisliğini yapmaktadır. Samsung marka televizyonunuz bozulduysa kaliteli profesyonel servisiniz hizmetinizde.

Samsung, K. Amerika televizyon pazarının bir numaralı ismi

‘Son 5 yıla damgasını vuran iki teknoloji firması hangisi?’ diye bir soruyla karşılaşsak muhtemelen yanıtların ekserisi Apple ile Samsung olurdu.

Gerçekleştirdiği muazzam atılımla cep telefonu dünyasındaki pazar payı %20’ye yükselten ve neredeyse Nokia’ya yetişen G. Kore menşeli dev akıllı telefon satışlarında ise bildiğimiz gibi Apple ile birlikte kafaya oynamayı başarıyor.

Yarı iletken ve panel gibi alanlarda yaptıkları üretiminin yanısıra beyaz eşyalardan tutun da tıp sektörü gereçlerine kadar son derece geniş bir yelpazede hizmet veren Samsung’un en başarılı olduğu alanlardan birisi -hatta belki birincisi- ise televizyonlar.

Samsung Hub’ın aktardığı habere göre, Samsung’un Kuzey Amerika televizyon pazarındaki pazar payı gelir bazında %35’e erişirken, hacim bazında da %25’i geride bırakmış.

Yılın ilk yarısı itibarı ile Samsung’un K.Amerika’daki kategori bazlı pazar payı şu şekilde:

Genel: %35 (değer) %25 (satış)
LED TV: %44.1/%32.9
3D TV: %54.5/%53
PDP TV: %33.3 /%22.7
LCD TV: %44.4 / %41
Özellikle 3B ve LCD TV’lerdeki başarı gerçekten de muazzam. Bu kategorilerde koca bir ülkede satılan iki televizyondan birisi kendilerine ait.

Bu arada PDP (yani plazma) pazarının bir numaralı oyuncusunun Panasonic olduğunu da not olarak düşelim.

PCLabs