SGS Elektronik; Samsung markasının servisliğini yapmaktadır. Samsung marka televizyonunuz bozulduysa kaliteli profesyonel servisiniz hizmetinizde.

Ultra HD TV : SAMSUNG UE55F9000

Herkes bir Ultra HD 4K televizyonu olsun ister. Evet, henüz 4K çözünürlüğü kullanan yeterince kaynak olmadığını biliyoruz, ama çok yakında olacak.

Blu-ray formatı Ocak ayında yenilenecek ve belki de 4K kanallar bile yayına girmeye başlayacak. Tabii böylesine yüksek teknolojiye sahip bir televizyonu almaktaki asıl amaç geleceğe yatırım yapmak. Ama aslında bundan biraz daha fazla sebep var. Bazı Ultra HD TV’ler, çok gelişmiş “upscale”, yani HD’yi UHD’ye genişletme teknolojileri sayesinde şimdiye kadar gördüğümüz en iyi Blu-ray görüntülerini sunuyor.

Bunun yanında 4K’nin doğuşu 3D’nin de yeniden doğmasına sebep oluyor. Çünkü doğal olarak yüksek çözünürlükde 3D görüntüler de çok daha iyi görünüyor.

SAMSUNG UE55F9000

İki milyon yerine sekiz milyon piksele sahip olmak, “pasif” ve Cinema 3D sistemlerine inanılmaz derecede katkıda bulunuyor. Ama Samsung’un Active Shutter 3D teknolojisi için de aynı şey söz konusu mu? Samsung bu pek popüler olmayan teknolojiyi kullanmakta inat ediyor, fakat bu TV bunun boşuna olmadığını gösteriyor. Özellikle pasif 3D TV’lere oranla görüntü daha detaylı görünüyor. Bunun yanında UHD görüntüler inanılmaz derecede iyi görünürken, genişletilen HD görüntüler de temiz ve keskin görünüyor. En ince Ultra HDTV’lerden olan UE55F9000, aynı zamanda en iyi akıllı TV’lerden. Yurt dışı fiyatı ise 3,299 euro.

KD-55X9000A, yüksek çözünürlüklü filmlerde ses kalitesinin de ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. 4K çözünürlüğe sahip görüntüler son derece keskin, genişletilen Blu-ray’ler ise 2D veya 3D farketmeksizin çok iyi görünüyor. Ama en çok dikkat çeken TV’nin yanlarındaki, iki subwoofer’a da sahip Magnetic Fluid hoperlörler. 3,300 euro yurt dışı fiyatına sahip TV, fiyat/performans oranı en iyi Ultra HD TV’lerden.